Na vsetínském interním oddělení ročně pečují o bezmála třicet tisíc ambulantních pacientů a téměř čtyři tisíce hospitalizovaných s nejrůznějšími zdravotními obtížemi. V letošním roce navíc začne stavba nového pavilonu, jehož investorem je Zlínský kraj.

Spolu se stavebními pracemi bude zapotřebí připravit a rozšířit pracovní tým, vytvořit pro něj potřebné podmínky. „To bude mimo jiné úkolem nového primáře oddělení, dvaačtyřicetiletého Tomáše Mičkala, který do Vsetína přichází z nemocnice v Bílovci," řekla mluvčí Vsetínské nemocnice Lenka Plačková.

Tomáš Mičkal absolvoval lékařskou fakultu v Hradci Králové. Poté nastoupil do nemocnice v Hranicích, kde působil také jako zástupce primáře. Zkušenosti získávala také na rok a půl trvající zahraniční stáži v Německu. „Doufám, že si porozumíme i s kolegy, pacienty a kolektivem obecně," řekl nový primář, kterého k Valašsku poutají rodinné vazby. „Naše rodina má kořeny ve Vidči," prozradil lékař.

Nová primářka hematologicko-transfuzního oddělení, sedmačtyřicetiletá Jana Pelková, přišla na Vsetín po dvacetiletém působení v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. „Mým úkolem a cílem je posílit oblast imunohematologie a komplexní péči o hematologické pacienty," uvedla Pelková. Lékařka působí také jako odborný asistent na zlínské Univerzitě Tomáše Bati, kde se věnuje vývoji biomateriálů.