Všechny vozovky na Vsetínsku jsou v poledne nicméně ošetřeny a sjízdné. „Na místě je ale maximální opatrnost," vyjádřila se pro Valašský deník krátce po pondělním poledni policejní mluvčí Lenka Javorková.

Podle ní si zřejmě řidiči nebezpečnost a zrádnost situace uvědomují. „Během pondělního dopoledne jsme zaznamenali pouze jeden drobný ťukanec mezi autobusem a osobním autem. Nikdo nebyl zraněn a škoda je rovněž minimální. Nakonec to ani kolegové z dopravky neřešili," poznamenala Lenka Javorková.

Podle ní byly před polednem menší problémy mezi Bratřejovem a Pozděchovem. „Se silničáři jsme ale situaci zvládli a i tady se jezdí bez omezení," dodala policejní mluvčí.

Sjízdnost komunikací první třídy, které na Vsetínsku udržuje společnost AVE, potvrdila Valašskému deníku dispečerka firmy Aneta Vránová.

„Silnice první třídy jsou sjízdné. Na povrchu silnic je ale na některých úsecích vrstva rozbředlého sněhu po solení. Především ve vyšších polohách, jako je Sirákov nebo Pozděchov a na příjezdu ke státní hranici se Slovenskem ve Střelné.

Silnice je ale i tady sjízdná. Při jízdě je však nutné zachovat maximální obezřetnost a pozornost," řekla v pondělí poledne Valašskému deníku dispečerka společnosti AVE Aneta Vránová.

Sjízdné jsou také silnice druhé a třetí třídy a mezinárodní komunikace z Rožnova ke státní hranici na Slovensko.

„Zatím nejsou žádné problémy. Ani v těch nejvyšších polohách. Ale sněžit ještě nějakou dobu podle informací z radarů bude," vyjádřil se náměstek ředitele Správy a údržby silnic Valašska David Zlámal. „Máme pěknou valašskou zimu. Vždyť je únor," glosoval situaci ředitel správy Jaromír Kořistka.