„Staré značení nahradí velkoplošné ukazatele s tvarem křižovatky, které informují motoristy o výjezdních směrech k významným cílům. Nově již nebudou tyto ukazatele ve středových ostrůvcích, ale na vnějších okrajích před vjezdem na samotný kruhový objezd,“ vysvětlila stavební technička vsetínské radnice Milada Chudárková.

„Dopravní značení na křižovatkách v ulicích Mostecká, Palackého a Nádražní bylo nepřehledné, nejednotné, zastaralé a ve stavu nevyhovujícím současným normám,“ vysvětlila mluvčí města Vsetín Jana Raszková, proč se zástupci radnice dohodli s Ředitelstvím silnic Zlínského kraje (ŘSZK) na sjednocení značení a jeho společném financování.

Okružními křižovatkami totiž procházejí místní komunikace vlastněné městem i silnice 3. třídy, jejichž majitelem je kraj a správcem právě ŘSZK.

Na základě výběrového řízení nové značení dodává firma GS Plus z Moravan u Brna.

Díky veřejné zakázce se podařilo celkovou cenu snížit z předpokládaných 940 tisíc korun bez daně na 413 tisíc korun bez DPH. Město z této částky uhradí 149 tisíc, krajské ředitelství silnic 264 tisíc korun.