Lidovému svátku, jehož původ je v anglosaských zemích, odpovídala rovněž výzdoba školy. „Postarali jsme se o ni během pondělního odpoledne a podvečera," prozradila studentka třetího ročníku a jedna z hlavních organizátorek akce Michaela Dohnalová.

Halloweenským dnem se starší studenti pokusili zpříjemnit přechod ze základní školy do víceletého gymnázia. „Chceme, aby naši mladší kamarádi mezi nás takříkajíc zapadli," doplnila svoji kamarádku Johana Přikrylová.

Povedlo se. Halloweenský den se dětem líbil. „Nejtěžší zatím bylo chytit jablko v lavoru s vodou do pusy bez pomoci rukou. Celá soutěž je bezvadná," svěřila se během halloweenského zápolení primánka Zuzana Čevelová.

Stejný názor vyjádřili i další členové soutěžního týmu a spolužáci z primy Magdaléna Chromčáková, Amálie Bradová a Albert Ondruš.

Snažení studentů kantoři ocenili. „Vážíme si jejich nápaditosti a organizačních schopností. Jsou to šikulky. Krásné je i nadšení a radost soutěžících," pochválil studenty pedagog Vladislav Válek.