Vsetínská starostka odpovídala na dotazy od půl desáté do jedenácti hodin.

Hned několik čtenářů například zajímalo, v jaké fázi je plánovaná rekonstrukce Lidového domu a jaké s ním má radnice úmysly.

„Jsem ráda, že se lidé o osud domu zajímají. I já jej vnímám jako nezbytné zázemí pro divadlo i jiné formy kultury,“ reagovala starostka Othová.

Podle ní však město ještě nemá v nakládání s budovou volné ruce. „V této chvíli nás omezuje stále nedořešený soudní spor o vynětí domu z konkurzní podstaty společnosti Wojtoň – Kovex. Bez soudního rozhodnutí nemůžeme vystupovat jako plnohodnotný majitel,“ vysvětlovala Othová.

Další pisatelé chtěli vědět, zda má radnice připraveno řešení problémového parkování například na sídlišti Sychrov.

„Parkování na Sychrově patří mezi nejkomplikovanější. Proto připravujeme studii parkovacího domu, v němž by mělo vzniknout přibližně tři sta nových parkovacích stání,“ napsala v odpovědi starostka.

Jiní tazatelé se obávali, zda fakt, že se Valašský hokejový klub v minulých dnech stal farmou extraligového Zlína, domácí celek nepoškodí či nebude znamenat pro město další výdaje.

„Nemyslím si, že dohoda by měla Vsetínu uškodit, právě naopak. Jejím cílem je postup do vyšší soutěže,“ ujistila Othová. S tím, že uzavření dohody se Zlínem nemá navíc přímý finanční dopad na městský rozpočet.