Mluvčí vsetínské radnice Adéla Kousalová informovala, že společnosti, které se chtějí do veřejné soutěže zapojit, musí svoji žádost podat nejpozději do 19. července.

Do tohoto termínu má podle mluvčí každý zájemce povinnost registrovat se rovněž do elektronického nástroje KDV přístupnéhona adrese www.kdv.cz. „V něm pak bude probíhat samotná elektronická aukce o nejvyšší cenu. K provedení elektronické aukce pověřilo město Vsetín společnost H&B Real. Je oprávněna zorganizovat aukci v elektronickém nástroji KDV," vysvětlila Adéla Kousalová.

Vsetínští zastupitelé schválili v červnu 2016 změnu obecně závazné vyhlášky, která jako jediné místo provozování loterijní činnosti stanovuje budovu č. p. 362 Lidový dům.

Původně platná vyhláška počítala s objektem Kulturního zařízení Sychrov. Proti tomu ale lidé ve městě protestovali a sepsali také petici. Výhrady měli především členové vsetínských folklorních souborů, kteří doposud na Sychrově působí.

Město požaduje složení kauce půl milionu

Podle vedení města padla volba na Lidový dům proto, že je dostatečně vzdálený od obytných domů, je v přehledném okolí a v dobré docházkové vzdálenosti městské policie. Navíc pod kontrolou kamer.

V Lidovém domě nyní působí vsetínský divadelní soubor, je zde také navštěvovaný hudební klub Tři opice. Obojí v budově zůstane, kasino vznikne v nevyužitých prostorách.

Co se zájemců o provoz kasina týče, starosta Vsetína Jiří Čunek uvedl, že radnice po nich požaduje také složení jistoty ve výši půl milionu korun na účet města. „Jistotu jim po skončení elektronické aukce uvolníme do pěti pracovních dní s výjimkou zájemce, který podá nejvyšší nabídku," doplnil Čunek.

Jistota podle něj bude sloužit k zajištění poskytnutí součinnosti k uzavření nájemní smlouvy ze strany nového nájemce a k zajištění úhrady nájemného za období leden, únor a březen 2017.

Pro zájemce o provozování kasina je také připravena prohlídka nebytových prostor Lidového domu, která se uskuteční 11. července.