Vsetínská noc 2019 se koná jako součást celonárodního Festivalu muzejních nocí.

„Do organizace se letos zapojila desítka místních institucí zaměřených na kulturu, vzdělání a volný čas. Krom obvyklých stálic i trojice nováčků ZUŠ Vsetín, ZUŠ Kostka a SPŠ strojnická Vsetín,“ uvedl mluvčí pořádajícího Muzea regionu Valašsko Jiří Koňařík.

KONCERT LEŽÉRNĚ A VLEŽE

Každá organizace přispěje do společné mozaiky vlastním programem.

„K hlavním tahákům patří tradiční koncert na terase Domu kultury, tentokrát v podání známé místní formace Ležérně a vleže,“ upozornil Koňařík.

Pracovníci Masarykovy veřejné knihovny na Dolním náměstí poprvé v historii zpřístupní své sklepení a nabídnou k tomu aktivity se strašidelnou tematikou. Na strašidla a další pohádkové bytosti se zaměří i dění ve vsetínském zámku. Bude zde také možné udělat si památeční foto v kostýmech zapůjčených od partnera akce, společnosti Lipta.

HISTORICKÝ AUTOBUS

Střední zdravotnická škola přiblíží provoz malé noční směny a obě základní umělecké školy nabídnou vystoupení svých žáků i učitelů. Do městských lázní lze zajít na noční koupání za snížené vstupné a v kině Vatra krom prohlídky promítací kabiny a krytu CO čeká i promítání.

Putování Vsetínskou nocí lze zakončit na hvězdárně, která bude otevřená až do půlnoci, a krom komentovaných prohlídek plánují hvězdáři i pozorování oblohy. Mezi jednotlivými stanovišti bude stejně jako v předchozích letech jezdit historický autobus, takže problém časově zvládnout více programů odpadá.

ZA TŘI RAZÍTKA ODMĚNA

Programový leták s mapou stanovišť, jízdním řádem a soutěžní kartičkou bude k vyzvednutí na soutěžních stanovištích v Domě kultury, kině, knihovně, na zámku, v ZUŠ Vsetín a ve SŠ Kostka. „Tamtéž soutěžící obdrží po získání již tří razítek odměnu,“ vzkázala koordinátorka akce Olga Méhešová.