„Cílem je oslovit žáky osmých a devátých tříd základních škol a jejich rodiče, odpovědět na otázky týkající se volby povolání a budoucího uplatnění ve zdravotnictví,“ uvedl Pavel Šupka, náměstek pro ošetřovatelskou péči Vsetínské nemocnice.

Vloni se mohli příchozí dozvědět více o činnosti anesteziologicko-resuscitačního oddělení a nutričních terapeutek, letos je čekají zajímavosti z oblasti neurologie a rehabilitace.

Témata volí nemocnice nejen jako představení svých oborů, ale také, aby mladí lidé získané znalosti využili při dalším studiu i v běžném životě. Seznámí se tak i se zásadami správného sedu a stoje, aby předešli bolestem zad.

Dozvědí se, co se může skrývat za bolestmi hlavy, jak jim předcházet, co je migréna, jak si počínat, kdyby kamaráda postihl záchvat, jaké projevy má epilepsie a podobně.

Vsetínská nemocnice se účastní řady akcí týkajících se volby budoucího povolání a kariérového poradenství, kde účastníkům představuje práci ve zdravotnictví.

„Úzce spolupracujeme s naší partnerskou, vsetínskou zdravotnickou školou, ale i dalšími školami a organizacemi. Naposledy jsme se účastnili Burzy práce a přehlídky škol ve Vsetíně, ale čekají nás i další setkání, tentokrát na vysokých školách,“ dodal náměstek pro ošetřovatelskou péči.

Na vesnicích se ve školách 6. listopadu 2019 nestávkovalo. Například v Lačnově se děti normálně učily
Na vesnicích nestávkovali. Naštvali bychom tím rodiče, vysvětlují ředitelé