Na gynekologicko-porodnickém oddělení a novorozenecké stanici skončily v minulých dnech úpravy placené z fondu oprav Zlínského kraje. Za 1,2 milionu korun vznikly nové gynekologické ambulance v 5. patře chirurgického pavilonu.

Ve čtvrtém patře zůstala příjmová ambulance, kde se zdravotníci postarají o pacientky v době pohotovosti a také o hospitalizované pacientky.

„Změna přinesla zlepšení pro pacientky i personál. Zkrátila se čekací doba, protože v pátém patře můžeme současně pracovat ve dvou ambulancích s potřebným vybavením, se společným pracovištěm pro sestru. Připravený je i prostor pro urogynekologickou ambulanci,“ přiblížil zástupce primáře gynekologicko-porodnického oddělení Martin Janáč.

Ve čtvrtém patře se navíc uvolnily místnosti pro rozšíření novorozenecké stanice. Rozšíření je potřebné, při rostoucím počtu narozených dětí totiž místa stále ubývalo. Upravený je také jeden pokoj pro pacientky s novým sociálním zařízením. Ten lze v případě potřeby využít jako pokoj izolační i jako nadstandardní pokoj.

„Po možnosti ubytování v nadstandardním pokoji byla mezi rodičkami už dlouho velká poptávka,“ netají Martin Janáč.

Poslední novinkou, kterou rodičky uvítají zejména v létě, je instalace klimatizace na třech předporodních pokojích na porodních sálech. Její pořízení bylo možné díky sponzorským darům a výtěžkům benefičních akcí.

„Vsetínská porodnice i celé gynekologicko-porodnické oddělení má v širokém okolí velmi dobrou pověst. A to především díky nadšeným zaměstnancům tohoto oddělení,“ cení si ředitelka Vsetínské nemocnice Věra Prousková.

Pochválila také aktivity Nadačního fondu pro rozvoj vsetínské porodnice.

„Každým rokem překvapí své okolí i své pacientky něčím novým, zajímavým a krásným,“ řekla Věra Prousková.