„Na většině trailů probíhá v těchto dnech údržba, bez jejíhož provedení by nemohly být bezpečně zpřístupněny veřejnosti. Traily procházíme a za pomoci fukarů a dalšího nářadí je čistíme tak, aby byly od začátku dubna připraveny na novou sezonu,“ přiblížil Radek Pala, jehož firma Trail Worx Syndicate údržbu v BAV provádí.

K termínu zahájení sezony mají být podle Paly veřejnosti zpřístupněné celý trail Pytlácký (červený) a spodní polovina Templářského (černý) z první etapy BAV.

„Uzavřený bude modrý trail Hájenka, který se bude celou sezonu rekonstruovat,“ řekl Pala.

Pokud se jedná o druhou etapu bike arény, tam se 1. dubna podaří otevřít červený Duhový trail a černou Mraznici.

„Červený Trpaslík zůstává uzavřený dlouhodobě a modrý Trailala dočasně. Ve dvou jeho místech jsou totiž popadané stromy, které je třeba odstranit,“ dodal Pala.

Podle místostarosty Vsetína pro cestovní ruch Petra Kudlíka musí být uživatelé BAV zejména v jarním období na trailech obezřetní a dodržovali provozní řád bike arény.

„V lesích kolem trailů se v tomto období neustále pohybuje lesní technika, a to z důvodů zvýšeného počtu nahodilých těžeb zapříčiněných větrnými poryvy či kůrovcem i kvůli těžbám plánovaným,“ vysvětlil Kudlík.

Aktuální informace o stavu trailů BAV, jejich průjezdnosti či různých omezeních mohou zájemci nalézt na webu www.bikearenavsetin.cz, případně na facebookovém profilu www.facebook.com/singletrail.cz.