Na obou pilířích se stále drží naplaveniny z předloňských záplav. „Myslím, že to mostu nijak neškodí, ale nevypadá to pěkně. Vždyť taková blbost musí být za pomocí techniky odstraněna jedna dvě,“ nechal se slyšet Jan Valchař ze Vsetína.

Podle lidí by se náplavy měly odstranit. „Kdo ví, co se může stát. Třeba se na ně chytí další a další, až vytvoří přehradu a zablokují tok. Ale tak uvidíme, jak roztaje letošní sníh. Třeba se ty větve nějak odplaví,“ přidal svůj názor další Vsetíňan Zdeněk Mikeska.

Na odboru životního prostředí vsetínské radnice tvrdí, že sami s tím nic udělat nemohou. „Řeka Bečva totiž spadá pod správu Povodí Moravy. Zatím nevíme, jestli se plánují naplavenin nějak zbavit. Všechno, co jsme mohli opravit nebo vyčistit, jsme dokončili už v minulém roce,“ prozradil vedoucí odboru životního prostředí Jan Štěpaník.

Konkrétně to byl například most přes Jasenický potok v okrajové části Vsetína Července. „Po záplavách byl v havarijním stavu a musel se opravit. Stejně tak jsme museli vyčistit potok a další vodní toky v místních částech Potůčky a Hluboká,“ dodal Štěpaník.

Na tyto úpravy získalo město Vsetín od Zlínského kraje zpětnou dotaci ve výši téměř jednoho milionu korun.

Ve státním podniku Povodí Moravy tvrdí, že většina nánosů po předloňských záplavách je už pryč. „Ty, co jsou pod mostem v současnosti, musí být novějšího původu. Lidé se nemusí bát, protože most ani říční koryto nijak neohrožují. Přesto se je chystáme na podzim letošního roku odstranit,“ uvedla vedoucí provozu pobočky Povodí Moravy ve Valašském Meziříčí Pavlína Burdíková.

Přípravy jsou prý však administrativně velmi náročné. „Musíme mít například souhlas od rybářů. Také nemůžeme začít s pracemi třeba v létě. Hlavně proto, abychom nerušili v tu dobu odpočívající lidi,“ doplnila Burdíková.