Pro více než stovku příchozích byly připravené tematické stoly, u kterých se mluvilo o dopravě, sociálních službách, školství, kultuře, sportu či kriminalitě.

„Dva podněty od každého tematického stolu postoupily do závěrečného hlasování o pořadí Top 10,“ uvedla místostarostka Simona Hlaváčová.

Na první místo Vsetíňané zařadili nutnost vybudovat nový útulek, hotel a cvičiště pro zvířata.

„Jsem určitě pro, aby vzniknul nový útulek, větší než ten dosavadní. Sám o to usiluji už patnáct let. Uvidíme, jestli se to někam posune. Co tady také hodně chybí, je hotel pro psy,“ řekl Jakub Hába, vedoucí vsetínského zvířecího útulku.

Současný stav je neutěšený.

„Bojujeme s místem. Nutně potřebujeme infekční místnost pro kočky, nemáme kam dávat štěňata a krmivo skladuju u sebe v kanceláři,“ posteskl si už dříve Hába. Chybí také zázemí pro zaměstnance.

Vedení města už nad novým útulkem i hotelem pro zvířata uvažuje.

Odhadované náklady na výstavbu mají být okolo osmi milionů korun.

Hned za útulkem se v Top 10 umístil požadavek na rozšíření sítě cyklostezek například v Rokytnici a na Rybníkách a jejich propojení na Hornolidečsko.

Lidé si také přejí více peněz na platy pedagogických i nepedagogických pracovníků mateřských a základních škol z rozpočtu města, modernizaci vybavení v nemocnici a Domě kultury.

Chtějí také více policejních hlídek ve městě.

„Podle mě by mělo být hlídek více. Mám sedmkrát do měsíce noční, a když během hlídky projíždíme městem, vidíme, co se tu občas potuluje za individua. Nedávno jsme projížděli Rokytnicí, kde byly vylámané ploty a převrácené popelnice a mě jen mrzí, že jsem u toho nemohl být a nemohl zasáhnout,“ řekl Jakub Preisler, člen celní správy.

Podle místostarostky Simony Hlaváčové žádný z návrhů nezapadne.

Radnice se jimi bude zabývat.

O konečném pořadí vybrané desítky návrhů je možné hlasovat až do pátku 20. července na stránkách města.

Zapojit se tak mohou i lidé, kteří se diskuze nemohli zúčastnit. (van, mib)