Radní usilují o to, aby obyvatelé Vsetína byli tentokrát s novou podobou oblíbené odpočinkové zóny spokojeni. V minulém týdnu se proto několik obyvatel sídliště sešlo se zástupci radnice.

Namísto petice, schůzka na radnici

„Původně jsme připravovali petici, ale v poslední době se z několika stran objevilo mnoho protichůdných zpráv. Raději jsme si proto na radnici domluvili schůzku," vysvětlovala jedna z místních Soňa Trochtová.

Tam se například dozvěděli, že betonová odpočívadla kvůli jejich připomínkám radní z projektu vyřadili.

Zatímco zde uspěli, v případě chodníků jim architekti nabízejí kompromis. Šířky stezek prý zúží z plánovaných tří metrů alespoň na 2,2 metry. Ani to se ale lidem příliš nezdá. „Když bude chodník širší, musí se logicky překopat větší část podloží. Tím se naruší kořenové systémy okolní stromů a zeleně," pokračovala Trochtová.

V každém případě aktivita místních přesvědčila vedení města, aby se co nejvíce zachovala původní podoba parku.

„Lidé nechtějí žádné moderní změny, ale jen úpravy chodníků a zeleně. Maximálně připouštějí umístění nových laviček, dalších odpadkových košů a veřejného osvětlení," připustila starostka Iveta Táborská.

Zdůraznila ještě, že projektanti mají za úkol najít řešení právě na základě připomínek lidí. Architektům proto nezbývá, než vypracovat další verzi. „Nový návrh v současné době připravujeme," potvrdil Valašskému deníku architekt Milan Chlápek.

Kromě laické veřejnosti se ale k podobě musí vyjádřit také odborníci. Dnes si má park si například prohlédnout skupinka specialistů, kteří provedou kontrolu zeleně a stromů.

Další veřejnou diskuzi o podobě parku plánují vsetínští radní na úterý 4. září v Alcedu.