I když je v hospodách a barech po večerech plno, tvrdý alkohol původem z České republiky si kupuje zatím málokdo. „Nalévat se sice může, ale obavy v člověku zůstanou. Co kdyby se náhodou někde stala chyba," svěřil se Filip Janiš ze Vsetína.

Mnoho štamgastů strach obešlo. Objednávají si pouze zahraniční kořalky. „Myslím, že je to o dost bezpečnější. Přece jen se v lahvích od cizích výrobců metanol tuším nenašel," řekl zase Jiří Stavinoha.

Najdou se ale i tací, kterým je jedno, odkud pití pochází. „Podmínky na prodej alkoholu se hodně zpřísnily, takže bych řekl, že mi nic nehrozí. Stejně ale vždycky dám přednost domácí slivovici," smál se pětapadesátiletý Jaroslav Trčálek.

Obavy zákazníků zaregistrovala také obsluha v barech. „První dny se pilo téměř jen sladké pití. Sem tam si někdo objednal něco tvrdšího. I když poslední dva dny se pozvolna situace zlepšuje," prozradila servírka Marcela Ostrčilová ze Sport baru na Ohradě.

Podobně jsou na tom i v dalších barech. „Asi to ještě bude nějakou dobu trvat, než se lidé přestanou úplně bát," zaprorokovala si servírka z herny baru U Korzára.

Jiné podniky zase řeší opačný problém. Malý výběr v nabídce lihovin. „Pořád se ptají, kdy začneme nabízet něco jiného než fernet. Na ten jediný totiž v současné době máme doklady," řekl majitel pivnice U Sumca Břetislav Máčala.

Zástupci Unie výrobců a dodavatelů lihovin České republiky ve středu spustili nové webové stránky na pomoc identifikace lihovin.

Provozovatelé podniků si tak mohou dohledat původ tvrdého alkoholu, který jim zůstává ve skladech. „Databáze pomůže urychlit návrat lihovin do prodeje. Využijí ji také lidé, kteří mají lahve s tvrdým alkoholem uložené doma. Najdou tam ale jen výrobky z letošního roku," prozradil jeden ze členů unie Tomáš Otta.

Zájemci stránky najdou na adrese www.certifikacelihovin.cz