Vedení města změnilo vyhlášku, která reguluje prodej zboží a poskytování služeb mimo kamenné obchody na základě opakovaných požadavků obyvatel o obnovení městské tržnice před úřadem.

Nabídku ovoce a zeleniny, ale i medů, přísad a dalších produktů postrádá ve Vsetíně Miroslava Zapletalová. „Je dobře, že to, co se vždycky prodávalo na tržnici před městským úřadem, se tu zase objeví,“ pochvalovala si Zapletalová. Dodala, že nakupování takového sortimentu v obchodních řetězcích ji nebaví.

„Tržnice mi tu moc chyběla. Sezónní zeleninou a produkty z našich zahrádek a sadů by nepohrdla většina Vsetíňanů,“ myslí si Zapletalová.

„Pamatuju si ještě prastarou tržnici na Tyršovce, potom bývala v kaštanové aleji u lázní a pak na ulici Nádražní. Dnes už se nabídka čerstvé zeleniny skoro vytratila. Snad se to teď změní,“ připojil Vsetíňan Ladislav Bařák.

V červnu letošního roku obyvatelé na veřejném fóru nominovali top desítku problémů a příležitostí Vsetína, mezi kterou se objevil požadavek na vybudování městské tržnice – ovoce, zelenina na sedmém místě. „V následném internetovém hlasování, kterého se zúčastnilo více jak pět stovek lidí, se tento požadavek stal největším skokanem. Ze sedmého místa poskočil na druhou příčku,“ připomněla místostarostka Simona Hlaváčová.

Správcem městské tržnice budou Technické služby, které jsou příspěvkovou organizací města.

Dosud platný Tržní řád prodej tohoto zboží neumožňuje. „Nový Tržní řád změníme o možnost prodeje ovoce a zeleniny, a současně upravíme v souladu s novelizovaným zákonným zmocněním v živnostenském zákoně,“ uvedla vedoucí živnostenského odboru vsetínské radnice Daniela Lukyová.

Předpokládaná účinnost aktualizovaného Tržního řádu je od února, po projednání a schválení v Radě města Vsetína.