Sbírka skončila v pondělí, trvala přesně jeden měsíc. Vsetíňané za tu dobu na čtyřech odběrných místech odevzdali do připravených boxů více než tři sta kompletních vysloužilých telefonů a řadu dalších částí přístrojů.

Organizátoři sbírky je ve středu ve sběrném dvoře promění za peníze, které věnují dílem Charitě Vsetín a dílem Dětskému domovu v Liptále. Předání šeků je naplánováno na čtvrtek. „Jsme domluveni, že za každý mobil dostaneme finanční odměnu v závislosti na jeho kompletnosti. Za jeden kompletní přístroj až padesát korun," prozradil Jan Kubík.

Vzhledem k počtu tří set vybraných telefonů by tak sbírka mohla přinést až patnáct tisíc korun. Charita Vsetín a Dětský domov Liptál by si tak mohly rozdělit po sedmi a půl tisících korunách. „To je velmi pěkný výsledek na město velikosti Vsetína," neskrývali při úterním sčítání nashromážděných mobilů spokojenost Jan a Martin Kubíkovi.

Již nyní mají plán, že začas sbírku zopakují ve větším měřítku. „Chtěli bychom ji rozšířit do celého Zlínského kraje. Možná bychom využili i spolupráce se studenty," netají organizátoři.