Během slunečního odpoledne reportéři seznámili návštěvníky akce především skauzou Lidového domu. Spousty zájemců se zúčastnilo nejrůznějších soutěží o hodnotné ceny nebo získalo bezplatné předplatné Valašského deníku na následujících čtrnáct dní. Redaktoři deníku navíc představili rubriky úterní přílohy Naše Valašsko: Kapely na Valašsku nebo Kvokánu. Celým odpolednem provázela Táňa Březinová.

Ke kauze Lidového domu i budoucnosti kultury ve městě se vyjádřili hosté odpoledne divadelník Tomáš Chvatík i místostarostka Vsetína Iveta Táborská. „Vsetín vytváří vlastní kulturní akce a fungují zde i soukromé subjekty, které se o kulturní vyžití starají. Už čtyři roky zpracováváme koncepci kultury, včetně Lidového domu. Chceme mu vrátit původní náplň. Měl by fungovat jako spolkový dům. Budou zde zkušebny pro folklorní soubory, divadelníky a další spolky. Vybudujeme zde malou scénu i zázemí pro loutkaře,“ slíbila místostarostka.

Čtenáři se zase svěřovali redaktorům přímo vimprovizované redakci se svými dojmy znové tváře Valašského deníku. Velký zájem projevovali o nejnovější rubriku, kterou jim Deník ušil přímo na míru. „Kupuji vás dvakrát týdně. Logicky vpátek, kdy je tam program a vúterý kvůli kapelám. Zaujala mě především rubrika čtenář reportér. Chystám se tam přispět nějakým článkem,“ těší se například Jiří Václavík ze Vsetína.

Spousty náhodných přihlížejících zase ocenilo program, který pracovníci na páteční odpoledne pro ně připravili. „Líbí se mi jak zpívá Bob Skýpala, proto jsem i přišla. Samozřejmě bych chtěla vyhrát to auto. Kupuji si deník kvůli programu každý pátek a občas, když je tam něco zajímavého tak i vjiné dny,“ svěřila se zase Ivana Kocúrková.

Zpěvák Bob Skýpala zkapely Karel Zich revival během odpoledne nadchl své příznivce snad všemi peckami svého idola Karla Zicha. Zazněly zde písně: Není všechno paráda, Alenka vříší divů, Je to paráda a další. Své vystoupení měly také děti zMateřské školy Kobzáňova s Jarním pásmem.