Pro novou tržnici hlasovalo téměř sto čtyřicet lidí. Nakoupit si čerstvou zeleninu by uvítala i Miroslava Zapletalová ze Vsetína.

„Tržnice mi tu moc chybí. Sezónní zeleninou a produkty z našich zahrádek a sadů by nepohrdla většina Vsetíňanů,“ myslí si Zapletalová.

Představovala by si i nabídku medů, přísad a dalších produktů.

„To, co se vždycky prodávalo na tržnici před městským úřadem, by se tu mohlo objevit zase. Třeba jen ve středu a v sobotu,“ navrhla Miroslava Zapletalová. Dodala, že nakupování takového sortimentu v obchodních řetězcích ji nebaví.

Otázkou zůstává, kde by nová tržnice mohla být

Podle Zapletalové je nutné parkoviště v blízkosti tržnice. Možným místem by podle ní mohlo být prostranství u zimního stadionu.

„Pamatuju si ještě prastarou tržnici na Tyršovce, potom bývala v kaštanové aleji u lázní a pak na ulici Nádražní. Dnes už se nabídka čerstvé zeleniny skoro vytratila,“ posteskl si další Vsetíňan Ladislav Bařák.

Radní se vznikem nové tržnice budou zabývat.

„Prozkoumáme rozhodnutí bývalého vedení týkající se zrušení tržnice u městského úřadu,“ oznámil místostarosta Tomáš Pifka. Vysvětlil, že tehdejší vedení zrušilo tržnici z důvodu přeprodávání sortimentu z obchodních řetězců.

O výstavbě tržnice na novém místě však radní neuvažují.

„Zvážíme, jestli vrátíme tržnici zpátky k úřadu, nebo rozšíříme farmářské trhy na dva dny. Možná najdeme i další řešení,“ nastínil Pifka.

Občané si přejí rekonstrukci kulturního domu

Problém chybějící městské tržnice byl jedním z deseti bodů, které místní obyvatele trápí. Kromě navýšení peněz pro sociální služby ve Vsetíně a nedostatku provozních zaměstnanců ve školkách a školách se téměř sto třicet hlasujících zasadilo o rekonstrukci kulturního domu.

Podle jednatelky Domu kultury ve Vsetíně Petry Vaňkové není jasné, jestli se lidem nelíbí vnější podoba kulturáku, nebo jeho špatný technický stav.

„Osobně si myslím, že veřejnost mluví o špatném stavu a myslí tím vzhled budovy. Taková rekonstrukce, aby budova vypadala jinak, nutná není,“ domnívá se Vaňková.

Podle ní by byly přínosné úpravy interiéru nebo investice do technického vybavení uvnitř. Pozornost by si tak zasloužila oprava hlavní terasy, jíž zatéká do spodních interiérů, oprava stupaček v celé budově, nové dlažby na WC i výměna stolového a židlového vybavení.

„Potřebujeme sto osmdesát stolů a osm set židlí. Musí být dřevěné, aby se nepoškrábaly parkety a stohovatelné, aby nezabíraly mnoho místa. V tom množství je to otázka nejméně tří milionů korun,“ vypočítala Petra Vaňková.

Kromě estetických úprav by si z hlediska ekonomických úspor zasloužil kulturní dům nová okna a nutná je také výměna osobního výtahu.

„Výtah slouží pro veřejnost a je to jediný vstup pro vozíčkáře. Tento problém už ale řešíme a nový výtah namontuje dodavatelská firma během léta,“ informovala Vaňková.