Jejich organizátoři tam pro více než 1500 příchozích připravili odpoledne plné vystoupení, ukázek, zábavných aktivit i výborné gastronomie.

Až z Nového Jičína dorazila rodina Jaroslava Šenka. „Přijeli jsme sem speciálně kvůli programu – představení těch historických souborů. Jsme totiž příznivci středověkých aktivit. Tady ve Vsetíně na Templářských slavnostech shodou okolností poprvé. Už se těšíme na zážitky,“ prozradil Deníku hned po příchodu Jaroslav Šenk.

A měli se na co těšit. Éterem se kromě vůně z pokrmů vařených přímo před zraky návštěvníků členy spolku Čeládka řemeslná nesly tóny písní dobové hudby z celé řady evropských zemí v podání kapely BraAgas. O zábavu se mimo jiné starala Valašská garda, SDH Burgmistři i Šermířský spolek ze Šumperku.

Vsetínský zámek
Vsetínský zámek dostane do dvou let nový kabát za 27 milionů

Na nedaleké hvězdárně si děti mohly vyzkoušet rytířské trenažéry, střelbu z luku a spoustu dalších aktivit. „Ohňová show šermířů pak byla parádním zakončením akce a počkalo si na ni hodně lidí. Děkujeme všem, kteří dorazili a těšíme se na setkání u dalších akcí,“ nechal se slyšet mluvčí Muzea regionu Valašsko Jiří Koňařík.

Nejnavštěvovanější akce tamního muzea vzdává hold řádu templářských rytířů, který se na přelomu 13. a 14. století výrazně podílel na rozvoji města i celého regionu, a z jehož období pochází i první písemná zmínka o existenci Vsetína.