Obyvatelé města nyní mohou dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní či sportovní akce. Sami mohou naopak upozornit například na nevysypaný koš, rozbitý chodník nebo třeba nefunkční lampu veřejného osvětlení. Je jen třeba se zaregistrovat na webu Mobilního Rozhlasu a stáhnout si aplikaci do mobilního telefonu.

„Jde o cílenou komunikaci, kdy si každý během registrace zaznačí, o jaké informace má zájem, také v jaké lokalitě Vsetína bydlí a zprávy ušité na míru mu přijdou do mobilu či mailu. Zejména nyní, v náročném období, kdy se situace s opatřeními proti nákaze koronaviru mění každou chvíli, ale i v dobách jiných krizových opatření, je možnost zasílání rychlých zpráv velmi užitečná,“ sdělil starosta Vsetína Jiří Růžička.

Odkaz na Mobilní Rozhlas naleznou zájemci na úvodní stránce webu www.mestovsetin.cz. V regionu už stejný systém informování svých obyvatel využívají například města Valašské Meziříčí nebo Rožnov pod Radhoštěm.