„Přípravu v oblasti investic jsme zahájili okamžitě po podpisu smluv v prosinci uplynulého roku, v současné době probíhá posouzení projektantem,“ potvrdila vsetínská starostka Květoslava Othová s tím, že prioritou města je rekonstrukce strojovny zimního stadionu.

„Neopomíjíme však ani přípravu investic do sportovní haly,“ řekla starostka. V rozpočtu je na provoz a rekonstrukci sportovišť vyčleněna účelová rezerva ve výši pětašedesáti milionů korun . Souběžně s přípravami investic však radnice řeší také zajištění provozu na obou sportovištích.

„Zpočátku počítáme s využitím zkušeností a spolupráce s organizacemi, které sportoviště dosud provozovaly, už jsme ale zahájili přípravu na založení nové společnosti, která bude mít na starosti právě správu sportovišť,“ nastínila Othová.

Podle ní by nová společnost měla být založena k 1. červenci letošního roku. Město získalo zimní stadion a sportovní halu Na Lapači včetně pozemků od společnosti Zetex koncem uplynulého roku formou daru, přičemž se zavázalo do haly investovat do roku 2013 částku ve výši 9,3 miliony korun.

Oddíly TJ Zbrojovka Vsetín budou přitom moci i nadále sportovní halu využívat v rozsahu 1100 hodin ročně. „Část provozních nákladů bude kryta z pronájmů, zbývající provozní náklady je radnice připravena podobně jako v případě městských lázní dotovat,“ doplnila mluvčí města Eva Stejskalová.