Účast na sobotním turnaji na hřišti za vsetínskou Sokolovnou přislíbilo kolem třiceti nejlepších kličkářů z celé naší republiky, kteří si tak i letos mohou vylepšit bodovou statistiku. „Přijede prezident Českého kuličkového svazu Petr Šejba z Kralup nad Vltavou nebo Pavel Zoufalý z Roztok u Prahy, který vede republikový žebříček a další hráči z první domácí desítky,“ prozradil organizátor Karel Fáber.

Mezi Vsetíňáky se představý ustálený kádr hráčů, kterému vévodí právě Fábera nebo Roman Frňka či Petr Živocký. Možnost zahrát si kuličky budou mít i návštěvníci, organizátoři pro ně mají připravené “střelivo“ i dvě cvičné jamky.

A proč právě kuličky a Vsetín? „Hledali jsme zajímavou akci pro veřejnost. Ze začátku jsme to brali jako čistý recesismus, ale dnes už je to pro nás sport,“ uvedl pořadatel důvod pořádání turnaje.

Pravidla hry jsou pro všechny jasná, ale přitom mírně odlišná od dětského pojetí. Kuličkáři se budou ve cvrnkání střídat a každý bude hrát na vlastní. Vítězí ten, jehož deset kuliček skončí dříve v důlku. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích, a to dospělí a junioři. „Aby nebylo domácím líto, že by případně všechnu slávu získali Pražáci, připravili jsme i souboj v kategorii nejlepší Valach,“ dodal Fáber.

Na turnaji nebude chybět ani nezbytné občerstvení. Kuličkové klání pořadatelé plánují na 13 hodin a potrvá zhruba tři hodiny.