Smuteční shromáždění se bude konat od 16 hodin v kině Vatra. Na prvního polistopadového starostu, později místostarostu, zastupitele a radního města zde zavzpomínají jeho kolegové z radnice či Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko, kamarádi z volejbalu, ochotnického divadla, folkloristé a další lidé zapojení do kulturního dění ve Vsetíně.

„Chceme vyjádřit úctu člověku, který nám pomáhal mimo jiné například s organizací festivalu Starý dobrý western, jehož se také několikrát účastnil jako návštěvník. Jaromír Kudlík byl veselý, kamarádský člověk, patron kultury," řekla Petra Dvořáková, zpěvačka vsetínské country kapely Gympleři, která také přijde do kina Vatra položit smuteční kytku. Jako folklorista, ale také stranický kolega a radní se posledního rozloučení zúčastní Jiří Kašpar. „Jardův odchod je velká ztráta. Zažil jsem jej ještě jako starostu, který podporoval folklorní a kulturní aktivity. Osobně byl pro mne učitelem nejen v politice, ale též v životě," prozradil Jiří Kašpar.

Kdo nebude moci přijít na poslední rozloučení do kina Vatra, bude mít podle Jiřího Žůrka ze vsetínské radnice později možnost na vsetínském hřbitově. „Ostatky Jaromíra Kudlíka budou uloženy do zdejšího kolumbária," prozradil Žůrek.

Jaromír Kudlík, který působil více než 25 let v komunální politice, zemřel ve věku 66 let při tragické dopravní nehodě, která se stala v úterý 25. srpna ve Vysokém Mýtě.

Související

Vsetíňané se s Jaromírem Kudlíkem rozloučí v kině Vatra

Hledat náhradu za Jaromíra Kudlíka bude těžké, shodují se jeho kolegové

Vsetínský radní Jaromír Kudlík tragicky zahynul při dopravní nehodě