Sraz účastníků byl v osmnáct hodin na náměstí Svobody. Děti si u připravených stánků mohly vyrobit tykadla, broučí krovky či si pomalovat obličej barvami. „Průvodu se účastníme poprvé. Hodně nás překvapilo, kolik přišlo lidí. Každou chvilku musíme kontrolovat, jestli se děti někam neztratily," řekla Petra Konvičná ze Vsetína.

Po krátkém úvodním programu se všichni vydali do Panské zahrady. Okolní tmu narušoval jen svit lucerniček a občasné blikání tykadel. „Každé z dětí dostalo kartičku, do které si nechá od pohádkových bytostí v parku dát razítko. Kdo najde všechny, bude se moct zúčastnit soutěže o plyšové postavičky," prozradil moderátor akce převlečený za Pučmelouda Honza Gottfried.

Dodal, že losování výherců se bude konat začátkem týdne. Jednotlivá stanoviště označovaly barevné reflektory. „Už máš vodníka?," ptal se jeden z tatínků své dcerky. „Jo, toho už mám. Chybí mi ještě tři," dostalo se mu odpovědi.

Postupně se u pohádkových bytostí prostřídali všichni účastníci a vyrazili ke vsetínskému zámku, kde akci zakončil ohňostroj.