„Zaměstnance jsme testovali antigenními testy ze slin. Vzorky odebíraly a vyhodnocovaly pracovnice Českého červeného kříže,“ upřesnil starosta Vsetína Jiří Růžička. Tři zaměstnanci, kteří měli pozitivní výsledky testů, se okamžitě odebrali do izolace a také kontaktovali své lékaře.

Testování pracovníků radnice bude podle vsetínského starosty pokračovat pravidelně vždy v pondělí. Testování zaměstnanců se podle platného nařízení Vlády České republiky týká také městských organizací, v nichž pracuje minimálně padesát lidí. Toto kritérium ve Vsetíně naplňuje také příspěvková organizace Technické služby. Její zaměstnanci se testovali pomocí samotestů a nákaza se neprokázala u žádného z nich.

V Meziříči jsou všichni negativní

Na konci uplynulého týdne se testovalo také na radnici ve Valašském Meziříčí. Pracovníci Českého červeného kříže prověřili pomocí antigenních testů 168 zaměstnanců městského úřadu. Pozitivní výsledek na přítomnost onemocnění Covid–19 se neprokázal ani v jednom případě.

„Podařilo se otestovat 168 z celkem 179 zaměstnanců úřadu, zbývající jsou aktuálně v pracovní neschopnosti, vykonávají práci s domova, starají se o rodinné příslušníky či nákazu v uplynulých devadesáti dnech prodělali,“ upřesnil starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek.