Předat ceny a pogratulovat přijel i hokejista Jiří Dopita, sportovec neodmyslitelně spjatý se vsetínským klubem.

Také letos vzešla převážná část nominací ze strany tělovýchovných jednot a klubů na území města a ČSTV Vsetín, které město vyzvalo ke spolupráci. „Podklady dodalo celkem osm organizací,“ informovala vedoucí odboru školství a kultury Věra Goldová.

Cenu Nejlepší sportovec roku 2007 získalo celkem třináct jednotlivců a tři kolektivy. Diplomu se dočkaly také tři sportovní osobnosti roku: čtyřiaosmdesátiletý dlouholetý fotbalista a stolní tenista Vladislav Umlauf, pětasedmdesátiletý trenér plavání a aktivní plavec Anastas Kocarev a dodnes aktivní jednasedmdesátiletý sportovní redaktor Julius Ficek.

„Ten již mnoho desetiletí patří k významným propagátorům vsetínského sportu. Jeho soukromý archiv fotografií totiž patří mezi skvosty sportovní dokumentaristiky a žurnalistiky,“ uvedla tisková mluvčí vsetínské radnice Eva Stejskalová.

V kategorii dospělých cenu získali: Jan Talaš, Milan Babica, Daniel Šimara a Stanislav Dupkala. Mezi dětmi a mládeží loni vyčnívali Marek Mládenka, Hana Juráňová, Klára Kleiblová, Pavla Janošíková, Kateřina Kotrlová, Jana Hanuštiaková, Martin Fusek a Barbora Machulková. V kategorii kolektivů se ocenění dočkaly týmy HC Vsetín 7. třídy, HC Vsetín junioři a TJ Sokol.