Letos šlo již o šestý ročník ve městě svým způsobem ojedinělého kulturně společenského setkání.
Přes počáteční ostych se z plesu Společně vyklubala událost na důstojné úrovni.

„Mám hlubokou úctu ke všem, kteří pomáhají. Ale i k těm, kteří přiznají, že pomoc druhých potřebují. Jsme tu společně s myšlenkou, že spojíme lidi zdravé s nemocnými i nevěřící s věřícími. Poznávejme se proto a hlavně si užijme dnešní večer společně,“ řekl ve svém zamyšlení před zaplněným velkým sálem vsetínského kulturáku Ivan Skalka ze Sboru Církve bratrské ve Vsetíně – Maják.

O taneční úvod plesu Společně se postarala taneční skupina Ruty Šuty, která návštěvníkům bálu představila country tance.

Na vystoupení mladých lidí z Kelče pak navázala taneční klasika v podobě mazurky. Pod pomyslnou taktovkou ředitele Diakonie Vsetín Dana Žárského se na parket odhodlala asi patnáctka párů, která udělala pomyslnou tečku za slavnostním zahájením plesu.

Od této chvíle patřil velký sál plesové programové klasice, společenskému tanci. Milovníkům tanečních kroků střídavě hrály kapely Skart ze Vsetína a romská kapela Gipsy Amati Sax z Ostravy. Parket se zaplnil hned v úvodu, a tak to zůstalo až do závěrečné hodiny.

Zpestřením plesového programu se stala taneční soutěž v kubánském romantickém tanci rumba. Do ní se zapojilo celkem osm dvojic. Pět klasických, dvě pak tvořily ženy a jednu muži. Palmu vítězství si nakonec odnesl se svou partnerkou Marián Tulej. Tato dvojice navíc získala rovněž cenu diváků.

Taneční rytmus šestého vsetínského plesu Společně oživila takzvaná ruličkiáda. Stočené papírky, které pro některé šťastlivce zvěstovaly výhru  jedné z bezmála tří set cen, šly doslova na dračku. A to tak, že na ty, kteří zprvu váhali, se nakonec ani nedostalo.

Sobotní kulturně společenská akce napříč generacemi, etniky či lidmi s různým handicapem se vydařila.

„Jsme tu celá rodina už potřetí, nebo počtvrté. Moc se nám tu líbí a je dobře, že se umíme bavit společně,“ vyznal se Valašskému deníku v průběhu plesu Rostislav Duna ze Vsetína. Obdobný názor vyjádřila rovněž Vsetíňanka Alena Novosádová.

„S manželem jsem na takovém plesu poprvé. Musím přiznat, že společenská i organizační úroveň plesu mě velmi příjemně překvapila. Pokud jsme měli nějaké předsudky, jsou ty tam.“

Za tradičně povedený označil ples Společně ředitel Diakonie Vsetín Dan Žárský. „Ples opanovala slušnost a vstřícnost. Romové, neromové, handicapovaní, všichni spolu fungovali. A o to nám šlo především,“ pochvaloval si Žárský.

Na přípravě a organizaci Plesu Společně se podíleli Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska, Diakonie Vsetín, Domov Jitka a hostitelské kulturní zařízení města.