Dotační program na obnovu staveb vyhlásili vsetínští zastupitelé 22. dubna. Nyní, konkrétně v termínu od 3. do 28. června, mohou majitelé staveb v centru žádat město o finanční dotaci na v úvodu zmíněné stavební úpravy.

„Cílem programu je podpořit obnovu staveb v centrální části města. Nemovitých kulturních památek a staveb na území jejich ochranných pásem i staveb bez památkové ochrany, které dotvářejí původní historickou zástavbu,“ přiblížil starosta Vsetína Jiří Čunek.

Dům sociálních služeb v Žerotínově ulici ve Valašském Meziříčí.
Z kanceláří bývalé meziříčské LDN budou pokoje s lůžky pro osoby s demencí

K rozdělení je v dotačním programu připraveno 300 tisíc korun. O příspěvek může žádat fyzická i právnická osoba, která je vlastníkem či spoluvlastníkem nemovitosti ve vybrané části města.

Maximální výše dotace na opravu fasád, zateplení, nátěry a výměnu oken, dveří či vrat činí 25 % a na restaurování kulturních památek nebo jejich částí až 50 % z celkových nákladů.

„Stavební úpravy, udržovací práce či restaurování musí být realizovány vždy do 30. listopadu letošního roku,“ doplnil starosta Čunek.

Trezor přírody, multimediální expozice v Horní Lidči
Projekty z peněz EU: Trezor přírody za 85 milionů navštívilo téměř 6 tisíc lidí

Žádosti lze zasílat od 3. do 28. června na předepsaném formuláři, který je k nalezení na webu města: ZDE. Na stejné stránce jsou také podrobnější podmínky dotačního programu a mapa oblastí, jichž se podpora města týká.

O rozdělení dotací rozhodne zastupitelstvo města nejpozději do konce září letošního roku.

MOHLO BY VÁS ZAUJMOUT: U nového nádraží ve Vsetíně zůstala zeď původní výpravní budovy

Zdroj: Iva Nedavašková