Výstava potrvá do 28. května. "Lidé si mohou prohlédnout modely staveb i si vyzkoušet stavění z kostiček v herně," řekla ČTK kurátorka výstavy Olga Méhešová.

Vystaveny jsou tři desítky modelů, které Šimr vytvořil, některé jsou až půl metru vysoké.

Roubenky i pavlačový motel

"Pan Šimr je architekt, jde tedy o stavby různého druhu - roubenky, bungalovy, funkcionalistické stavby, zahraniční stavby v historizujícím stylu, řadovou výstavbu připomínající holandskou architekturu, francouzskou ambasádu, italský pavlačový motel s točitým schodištěm. Nechybí diorama vesnických staveb," uvedla Méhešová.

Ve vsetínské Galerii Stará radnice a také na Zámku Vsetín budou od neděle 12. března 2023 k vidění oceněné fotografie z aktuálního, již 32. ročníku mezinárodního bienále Interfotoklub Vsetín 2022. Ukázkové foto: Mario Sikora
Fotografie Interfotoklubu vystaví ve vsetínské Galerii Stará radnice i na zámku

Vystaveny jsou Šimrovy autorské modely a také modely inspirované reálnými stavbami, jako je Cífkova vila z Loděnice u Prahy. U modelů je vždy uvedeno, z kolika kostiček jsou postavené a jak dlouho je trvalo postavit. Například u modelu Cífkovy vily bylo použito 2320 dílů a stavba trvala 12 hodin.

Součástí výstavy je také herna pro návštěvníky různého věku. Nechybí tovární sety stavebnice Cheva včetně tahače, který Šimr pro výrobce Chemoplast navrhl a designoval. K dispozici jsou i další hračky, které Chemoplast vyrábí, a to včetně didaktických hraček.