Příčinou rozporů byla věta, že služba bude placena zfinančních darů zastupitelů za ODS. Negativní emoce vyvolalo také logo strany, které nechali zastupitelé na plakátě vytisknout.

Za velmi nešťastné to označila starostka města Květoslava Othová. „Myšlenka zřídit službu bezplatného hlídání dětí vkině je velmi dobrá. Ale mrzí mě, že nikdo zkolegů zastupitelů za ODS stím nepředstoupil před vedení města. Záměr by se určitě setkal sširokou podporou,“ uvedla včera dopoledne Othová.

Dále poukázala na to, že zřizovatelem Domu kultury, pod který kino Vatra spadá, je město. Městské je také kino, stejně jako plakáty, kterých strana využila pro to, aby se politicky zviditelnila.

„Vážím si toho, že občanští demokraté chtějí tuto službu podpořit, ale forma jak to udělali, nebyla vpořádku,“ konstatovala starostka.

Podle zastupitele, člena ODS a zároveň také ředitele Domu kultury Milana Kostelníka vznikla myšlenka zřídit ve Vatře dětský koutek při filmových projekcích již před čtyřmi měsíci na straně Domu kultury a Sluníčka. Podle jeho názoru, ještě určitě proběhnou obecná koaliční jednání, kde se bude možnost bezplatného hlídání dětí vkiněřešit.

„Pro zajištění této aktivity potřebuje Sluníčko asi dvacet tisíc korun,“ uvedl Kostelník. Tyto prostředky měli poskytnout právě jednotliví zastupitelé zaODS.

Zda byly tyto peníze soukromé nebo městské bude zajímat isamotnou starostku. „Pan ředitel mi to bude muset vysvětlit. Odpověď na tuto otázku jsem zatím nedostala a považuji za úplně nepřijatelné, pokud by to měla být reklama za finanční podpory města,“ zdůraznila Othová.

Připomněla také fakt, že svým jednáním dostali zastupitelé za ODS do nepříjemné situace samotné Sluníčko. „Zrozhovoru sředitelkou Sluníčka Pavlou Fojtíkovou jsem se dozvěděla, že vdobě kdy byly vytištěny plakáty, ještě nebyla ani uzavřena darovací smlouva na peníze, které jí chtěli poskytnout,“ podotkla starostka.

Podle jejích slov Fojtíková navíc zastupitele za ODS upozorňovala, že organizace nemůže přijmout dar od politické strany, neboť je to vetickém rozporu spravidly, které tato organizace má. „Ne vlastní vinou se tak tato organizace dostala do spojení spolitickou reklamou,“ konstatovala starostka.

Vzniklá situace přidělala vrásky také pracovnicím Rodinného a mateřského centra Sluníčko. „Když jsme před časem ozřízení hlídání mluvili spanem Kostelníkem, vžádném případě to nebylo myšleno jako nějaká kampaň. Znaší strany určitě ne. Mělo jít opodporu od soukromých osob,“ uvedla pracovnice Sluníčka Renata Trličíková.

Ještě vprůběhu včerejšího dne však došlo kuvolnění napjaté situace. Projekt hlídání dětí by neměl být ohrožen. Bude se hledat vhodný způsob jeho financování. Podle dostupných informací by měli být vpřípravě inové plakáty, tentokrát bez věty, která se stala jablkemsváru.

Zmírnění napětí potvrdila vodpoledních hodinách isama starostka města. „Podařilo se nám skolegy zastupiteli dohodnout na společném řešení problému,“ vyjádřila se Othová stím, že zastupitelé jsou schopni se dohodnout vrámci celé koalice.

„Všichni se shodujeme, že služba bezplatného hlídání dětí je dobře míněná myšlenka,“ řekla starostka.