V poslední době sice ve městě přibylo několik desítek nových odstavných ploch pro auta a další stovka jich bude na jaře dokončena na náměstí Svobody a v blízkosti gymnázia a mateřské školy Kobzáňova, deficit parkování tím zcela odstraněn nebude.

„Jednou z variant je možné získání pozemků mezi ulicí Nádražní a bývalou vlečkou do Zbrojovky naproti autobusového nádraží a také mezi vlečkou a budovou polikliniky,“ přiblížil mlučí vsetínské radnice Jiří Žůrek. Jednání s majiteli pozemků je však zatím neúspěšné.
Na pozemku Českých drah se sice v minulých měsících již parkovalo, ale pouze do doby, kdy majitel pozemku toto znemožnil. „Důvodem zamezení vjezdu bylo podle zástupců Českých drah časté poškozování drážního zabezpečovacího systému parkujícími vozidly,“ řekl Žůrek.

Na pozemcích Lesů České republiky auta stále stávají, i když nejde o regulérní parkoviště a parkuje se zde takzvaně nadivoko.

Radnice už řadu měsíců jedná s oběma majiteli pozemků o jejich možném získání. „Chtěli bychom pozemky odkoupit, nebo pronajmout, dohoda ale zatím nepadla,“ uvedla starostka Iveta Táborská s tím, že město ve své snaze pozemky získat pokračuje. „Jedním z důvodů je také plánovaný záměr protažení ulice Nádražní směrem na Ohradu, postavení nového mostu přes Bečvu a kruhového objezdu u Hypernovy,“ dodala starostka.

zpravodajové Deníku