Podle zhotovitele, společnosti Strabag, mělo k obousměrnému zprovoznění křižovatky dojít, sice nejprve v provizorním režimu, ale už v sobotu 11. listopadu. V případě nepřízně počasí v pondělí 13. listopadu.

V pondělí dopoledne však byla doprava řízena regulovčíky a svedena do jednoho jízdního pruhu. Místo stále připomínalo staveniště a stroje silničářů burácely na plné obrátky ve snaze se stihnout plánovaný termín, jímž je polovina listopadu.

„Všechny práce běží podle předpokladů a v polovině listopadu počítáme se zprůjezdněním křižovatky v obou směrech,“ slíbila mluvčí zlínské správy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Lucie Trubelíková.

Zřetelně se rýsující okružní křižovatka u Kotova je součástí stavby s názvem Rampy Mostecká. Ta si od poloviny září vynutila svedení dopravy do jediného pruhu a její organizaci za pomoci regulovčíků a semaforů.

Dokončovací práce potrvají do začátku prosince

V okolí stavby budou nadále probíhat dokončovací práce (malování vodorovného a instalace svislého dopravního značení, osazování sloupů veřejného osvětlení apod.), které si mohou vynutit další krátkodobá dopravní omezení.

Město Vsetín na stavbu okružní křižovatky navazuje opravou místní komunikace vedoucí mezi Kotovem a silnicí I/69. „Práce spolu s ŘSD koordinujeme tak, aby i oprava naší komunikace byla ukončena v polovině listopadu. Vše nasvědčuje tomu, že se to podaří,“ vzkázal starosta Jiří Čunek.

ČTĚTE TAKÉ:

Řidiči na trase Vsetín - Valašské Meziříčí se brzy dočkají - od listopadu bez semaforů; říjen 2023
Řidiči na trase Vsetín - Valašské Meziříčí se dočkali. Od listopadu bez semaforů
Projet rozestavěným Vsetínem ve špičce vyžadovalo odvahu. Od listopadu bez semaforů!
Kdy začne stavba trasy Semetín-Bystřička? Lidé na ni čekají roky