Vsetín v současné době používá k propagaci jediné video, které vzniklo v roce 2015.

„Nová videa se zaměří na sport, trávení volného času, přírodní zajímavosti, historii i kulturu, zahrnující folklor a tradice,“ upřesnil místostarosta Tomáš Pifka.

Pracovní skupina pro cestovní ruch a marketing působící při radě města již vytvořila i scénáře, podle kterých by se měly propagační filmy točit.

Do prvního výběrového řízení na zhotovitele filmů se však nikdo nepřihlásil.

„Důvodem byla nízká částka, kterou jsme za zhotovení filmů nabízeli,“ vysvětlil místostarosta.

Firmy, které reagovaly na následnou poptávku města, většinou nacenily svou práci na více než 700 tisíc korun. Městský rozpočet však počítá s výrazně nižší částkou nedosahující ani půl milionu korun.

Následovalo další kolo výběru, ve kterém už město pevně stanovilo sumu, kterou je ochotné za natočení spotů nabídnout. Z nabídek zástupce města nejvíce zaujala ta od firmy IS Produkce ze Zlína.

„Zabývá se propagací velkých firem jako je Kaufland, Hypernova nebo CK Blue Style. Naše přidaná hodnota je v tom, že nemají ještě propagaci města ve svém portfoliu. Dokáží to udělat za levný peníz a kvalita bude vysoká,“ řekl místostarosta Pifka.

Pracovníci agentury budou celý rok snímat vytipované akce, zajímavosti, město ve všech čtyřech obdobích. Výstup bude hotový v příštím roce. Město za videa zaplatí 350 tisíc korun bez DPH.

„Video bude podkreslené hudbou typickou pro region, takže pravděpodobně cimbálovkou. S mluveným komentářem ani titulky nepočítáme,“ doplnil Pifka.

Podle Martina Gazdy, jednatele společnosti IS Produkce, jsou v návrhu dvě základní minutová videa. Na jejich základě pak výroba několika dalších kratších klipů, například pro televizi. Obsáhnou šest různých oblastí života včetně sportu nebo kultury.

„Náš návrh a na to spočítaná původní cena za práci se pohybovala mezi sedmi sty až osmi sty tisíci korunami. Městu se náš návrh zpracování videa líbil, ale narazili jsme na finanční strop, který bylo ochotné akceptovat. Původní návrh jsme tedy přizpůsobili tomuto finančnímu rámci,“ přiblížil Gazda.

Na výrobě klipů bude podle něj pracovat šestičlenný tým lidí.

„Samotným natáčením stráví desítky dnů v terénu, stovky hodin zabere další zpracování získaného materiálu. Do výše nákladů se také promítají zamýšlené letecké záběry, pro které máme jako jedna z mála firem v okolí všechna potřebná povolení,“ upřesnil Gazda.

V nejbližších dnech čeká zástupce IS Produkce další setkání s vedením města Vsetín, hned na jaře pak filmaři plánují vyrazit do terénu.

S propagačním videem vyšli na světlo před rokem v Rožnově pod Radhoštěm. Jeho hlavní postavou je rožnovská rodačka a herečka Kristýna Podzimková, která v roli průvodce ukazuje divákovi největší atraktivity Rožnova. Video s názvem Rožnov žije, nasbíralo za rok na internetovém kanálu Youtube přes dvanáct tisíc zhlédnutí.

„Pro malé šestnáctitisícové město, jako je Rožnov, není toto číslo vůbec špatné. Ohlasy, které se k nám na video dostávají, jsou většinou pozitivní,“ uvedl destinační manažer rožnovské radnice Marek Havran.

Spot přišel rožnovskou pokladnu na 37 tisíc korun. Marek Havran prozradil, že zřejmě už v dubnu zveřejní město druhý díl propagačního spotu, tentokrát s názvem Rožnov žije sportem. Jak název napovídá, bude upozorňovat především na možnosti sportovního vyžití ve městě. Stát by mělo asi 45 tisíc korun.

Propagační video chystají také ve Valašském Meziříčí. Podle mluvčí města Renaty Votrubové jej radnice představí v září. Bude zaměřené na krásy města a jeho okolí.