Tak to v pátek i sobotu vypadalo na Masarykově náměstí v Rožnově pod Radhoštěm. Konal se zde tradiční Všesvatský jarmark.

Náměstí doslova praskalo ve švech. Za nákupy i rozptýlením se v obou dnech do centra Rožnova vydaly stovky lidí. „Chodíme sem každý rok. Vždycky nakoupíme něco na dušičky, taky nějaké dobroty, potkáme známé. Je to příjemná akce,“ přemítal nad pohárkem medoviny rožnovan Pavel Janík.

Letošnímu Všesvatskému jarmarku přálo dokonale také počasí. I když rtuť teploměru nevystoupala příliš vysoko, bylo slunečno. Navíc bylo stále po ruce něco na zahřátí. U desítek stánků mohli lidé, kromě jídla a pití, nakoupit keramiku, výrobky ze dřeva a skla, dušičkovou výzdobu nebo třeba formičky na cukroví.

Rožnovský jarmark však nebyl jen o nakupování a degustaci tradičních pochoutek. Po oba dva dny mohli početní návštěvníci přímo na náměstí sledovat bohatý kulturní program. „Já jsem si přišla poslechnout Záhořany. Dechovou hudbu mám ráda,“ svěřila se v sobotu dopoledne Jarmila Jarošová.

Mimo Záhořanů účinkovala v pestrém programu například další dechovka Heligonka, kapela Combo strýca Ahmeda či oblíbený valašský silák Železný Zekon. „Vystoupili také moderní gymnastky ze Zubří, romský soubor Romane Čhaja nebo folklorní soubor Soláněk a cimbálová muzika Světlina z Hutiska – Solance,“ vyjmenovala některé další účinkující Alena Zvonková, vedoucí živnostenského úřadu, který celý jarmark připravil.

O zábavu bylo postaráno také pro nejmenší návštěvníky jarmarku. Malý řetízkový kolotoč a dětský vláček byly v permanenci v pátek i sobotu.

Na bezpečnost dohlíželi městští strážníci. Pro jistotu na oba dva dny omezili v centru města silniční provoz i parkování. „Snížili jsme povolenou rychlost na třicet kilometrů v hodině,“ potvrdil ředitel rožnovské městské policie Daniel Vašut.