„Mnozí prodejci zaměřili svou nabídku přímo na nedělní svátkek Památky zesnulých,“ přiblížil mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Lidé tak mohli nakoupit všesvatské kytice, sušené květinové vazby nebo svíčky. Nechyběly ale ani výrobky z ovčí vlny, zašovské sýry, kovářské výrobky a mnohé další.

Jarmareční atmosféru doplňovala všudypřítomná vůně medoviny, svařeného vína, domácích bramboráků a hodových specialit, o které byl mezi návštěvníky velký zájem.

Rožnovský jarmark však nebyl jen o nakupování a degustaci tradičních pochutin. Po oba dva dny mohli početní návštěvníci přímo na náměstí sledovat bohatý kulturní program.

„Představila se například dechová hudba Záhořané se zpěvačkou Alenou Valovou, pohybové studio Duha, romský soubor Romane Čhaja nebo cimbálová muzika Zaryš s primáškou Drahomírou Klimkovou,“ vyjmenoval Gross. Vystoupili také mažoretky ze základní školy Záhumení či interpret relaxační hudby Roland Santé se svým programem Andělské pohlazení.

V pátek dopoledne byl součástí programu také vzpomínkový akt k 90. výročí dne vzniku samostatného Československého státu, kterého se zúčastnili zástupci vedení města a členové rožnovské Masarykovy společnosti.

„Město Rožnov také vyhlásilo u příležitosti jarmarku soutěž o nejhezčí všesvatskou kytici, která se odehrála v pátek a přihlásit se do ní mohl kterýkoliv obyvatel či návštěvník Rožnova,“ připomněl Gross. Tři nejlepší vazači se mohli těšit na diplom a medaili.

O zábavu bylo postaráno také pro nejmenší návštěvníky jarmarku. Malý řetízkový kolotoč a dětský kolotoč s autíčky byly v permanenci po oba dva dny. „Ke stánkům jsem se ještě ani nedostala. Malý mně hned přivlekl k autíčkům, takže nakupování musí ještě chvíli počkat,“ komentovala se smíchem Martina Vráželová, která si na jarmark vyrazila se synem Jakubem.