Klíče od repasovaného vozu, kterému požehnal místní farář Miroslav Lukasiewicz, jim slavnostně předal starosta obce Jiří Lušovský. „O tom, že je třeba vybavit hasiče lépe vyhovující technikou rozhodlo obecní zastupitelstvo už loni,“ prozradil starosta Lušovský.

Podle jeho slov jsou nyní místní hasiči dobře vybavení a mají daleko větší možnosti při zásazích u požárů. Obecní kasu přišlo repasované auto na jeden milion korun.

Se sobotní akcí byl spokojen také starosta halenkovských hasičů Petr Janota. „Vše bylo perfektní. I lidí přišlo nad očekávání,“ pochvaloval si Janota. Stejnou radost měl také z nového přírůstku do vozového parku hasičů. „Měli jsme původně Tatru 148 a Tatru 815. Do první se ale vešli jen tři lidé, do druhé čtyři,“ vylíčil Janota.

Tatru 815 se rozhodli hasiči dát takzvaně na protiúčet a ve spolupráci s obcí pořídili repasovanou Liazku. „Do ní se vejde nejen devět lidí, ale také veškerá technika,“ poznamenal Janota.

Přebírání nového vozu pojali hasiči humorně. Předvedli scénku, která měla za cíl ukázat právě to, že se do staré Tatrovky už nemohou vejít. Pak přijel repasovaný Liaz s nástavbou Karosa a pro změnu si museli koupit lístky na autobus, který auto připomíná.

V průběhu pohodového odpoledne vyhrávala místní dechovka a také country kapela Dlouhá míle. Dorazila také řada hostů, mezi nimi i poslanec parlamentu František Novosad.