Rozsáhlé volební zpravodajství včetně kompletních výsledků ze všech obcí Zlínského kraje vám pak přineseme v pondělním vydání.

Čtěte sobotní volební zpravodajství z krajů:

Slovácko

V pátek přišlo na Velehradě volit zástupce do zastupitelstva Zlínského kraje 34 procent občanů. Sdělila to Slováckému deníku předsedkyně volební komise Jitka Háblová.
Vozíčkáři z Domova pro osoby se zdravotním postižením Velehrad-Buchlovská volili v sobotu dopoledne před obecním úřadem. Vstup do něj totiž není bezbariérový. čtěte zde Vozíčkáři volili před obecním úřadem

Čtěte páteční volební zpravodajství z krajů:

Zlínsko

Mladý student: Většina mých vrstevníků volit nejde

Otrokovice Devatenáctiletý otrokovický student Marek Kozák si letos odbude u voleb svou premiéru. Většině svých vrstevníků by mohl jít příkladem. „Někteří mí kamarádi k volbám asi půjdou, ale drtivá většina ne. Nezajímá je to," konstatuje student.

Usnadní mi studium

Marek Kozák má jasno, ke které straně se přikloní. Svůj krok si dlouho promýšlel. „Jsem rozhodnutý už dlouho. Volím stranu, která by mi měla v budoucnu usnadnit život a studium. Je to mezi všemi možnostmi určitě ta nejlepší volba," věří ve své rozhodnutí student, který chce jít vhodit lístek do urny dnes.

Jím zvolená strana se podle jeho názoru na kraj dostane. „Hlas jedince je slabý, ale doufám, že se najde dostatek chytrých lidí, kteří dokážou zvolit správné reprezentanty, kteří budou na kraji odvádět dobrou práci," říká student. (hou)

S gottwaldovskými hokejisty jsme volili i v Košicích, vzpomíná Jiří Králík

Členy volební komise budou ještě 15 dnů po volbách. Dostanou za to 1500 korun

Slovácko

Páter Cukr: Musel jsem jít volit co nejdříve, co kdybych umřel

Valašsko

Volby do kraje a senátu začaly

Vlastimila Češková: Jsem na ty nahoře nazlobená!

Už se tu neukazuj, pokřikovali na premiéra Nečase v Rožnově

Kroměřížsko

Také na Kroměřížsku už lidé volí vedení kraje