Manželka ho zamkla, volil skrze okno

Kuriozní situaci zažily členky jedné volební komise ve Valašském Meziříčí. Na žádost sousedky navštívily s přenosnou schránkou voliče, kterého manželka z neznámých důvodů zamkla doma. „Muž nám skrze okno podal občanský průkaz. Kolegyně mu po ověření totožnosti podala označenou obálku a zvedla nad hlavu urnu, do které obálku vhodil," popsala situaci zapisovatelka Ilona Grossmannová.

Na Kolibě stačí zavolat!

Valašské Meziříčí – V meziříčské restauraci Valašská koliba se loňské parlamentní volby neobešly bez potíží. Tamní volební místnost je v prvním patře a vedou k ní poměrně příkré schody. Navíc v úvodní den voleb tady večer hlasitě hrála hudba. Lidé si stěžovali na obtížný přístup i hluk. Tentokrát už snad ke stížnostem nebudou mít důvod. Večerní hudební produkce odpadla a kdo cestu do prvního patra nezvládne, může na členy komise zavolat nebo o to požádat číšníka, a komisaři za ním přijdou s přenosnou schránkou. „Je to teď lépe značené, ani s chůzí do schodů jsem neměl problémy," připustil Vladimír Urban.

Na Kolibě stačí zavolat! Kdo cestu do prvního patra nezvládne, může na členy komise zavolat nebo o to požádat číšníka, a komisaři za ním přijdou s přenosnou schránkou.

Autor: Dušan Póč, Josef Beneš