Hnutí ANO zvítězilo se ziskem 20,05 procenta hlasů (přepočtené procento platných hlasů). V novém zastupitelstvu obsadí pět z celkových jedenadvaceti křesel. Největší podporu u voličů měl lídr kandidátky ANO a dosavadní místostarosta města Pavel Bartoň.

Druhou nejsilnější stranou, co se zisku hlasů týče, je KDU-ČSL. Lidovci ovládli ve Vsetíně poslední dvoje komunální volby v letech 2014 i 2018. Letos ale nestačili na hnutí ANO. Pro KDU-ČSL hlasovalo letos 16,94 procenta voličů, což straně vyneslo 4 křesla v zastupitelstvu. Skokanem voleb se stal senátor, bývalý hejtman a také někdejší vsetínský starosta Jiří Čunek.

Do zastupitelstva se dostal až z jedenadvacátého (posledního) místa kandidátní listiny, když získal od voličů nejvíce hlasů ze všech lidoveckých kandidátů. Přeskočil i lídra kandidátky a současného starostu Vsetína Jiřího Růžičku a dvojku kandidátky a dosavadní místostarostku Simonu Hlaváčovou.

Pomyslný bronz v právě skončených volbách patří v největším valašském městě Koalici pro otevřený Vsetín. Hnutí získalo 14,45 procenta hlasů voličů a tři zastupitelské mandáty.

Po dvou svých zástupcích budou mít v novém zastupitelstvu hned čtyři politické subjekty: SPD, které dosáhlo čtvrtého nejlepšího volebního výsledku (11,04 procenta), ODS, jež je se ziskem 9,63 procenta hlasů pátá v pořadí, šestý STAN, který si ziskem osmi a půl procenta hlasů oproti minulým volbám pohoršil a přišel o jeden ze svých tří mandátů a nakonec Nestraníci, jimž dva mandáty vynesl zisk 7,94 procenta hlasů voličů. Zástupci posledního jmenovaného hnutí budou ve vsetínském zastupitelstvu nováčky.

Do zastupitelské jedenadvacítky se díky 6,8 procenta hlasů dostal ještě také jeden zástupce hnutí PRO VSETÍN. Naopak propadli komunisté, pro které hlasovalo jen 4,61 procenta voličů, což na zisk mandátu nestačilo. V novém zastupitelstvu tak na rozdíl od minulých volebních období žádný zástupce KSČM neusedne.

Sčítání hlasů. Ilustrační foto
Přehledně: volební výsledky na Valašsku