„Píseň se schválením pana arcibiskupa začíná slovy Dejte sněhu nebesa," svěřil se jeden z přítomných prosebníků během mše František Horal.

Proč se zde schází právě provozovatelé lyžařských areálů se svými příznivci? „Potřebujeme rozjet vleky, přilákat lyžaře a naplnit hotely. Jinak zkrachujeme. Počasí nám letos nepřeje," říká třeba se slzami v očích provozní jednoho z hotelů na Soláni. Kajícníci z řad horských hoteliérů přináší velké finanční příspěvky i votivní dary. „Během mše máme vystaveny například skokanské lyže Jiřího Rašky. Místní lidé věří, že se za sníh tam nahoře přimluví a v nejbližší době začne sněžit," svěřil se po mši svaté kněz Václav Nesmělý.

Blahoslavení Jiřího Rašky?

Proslýchá se, že pokud začne sněžit, chtějí farníci z Frenštátu žádat papeže Františka o blahořečení svého slavného rodáka. „Byl by to prokazatelný zázrak," shodují se přítomní poutníci.

Prosebníci nenechávají skutečně nic náhodě a třeba u sousoší svatých Cyrila a Metoděje jsou složeny běžky, karvingy i snowboard. „Zapalujeme tady také svíčky. Snad to pomůže," svěřil se další z poutníků Pavel Galik.

Z desítek poutníků, kteří ke kapličce na Radhošti míří, mají velkou radost nejenom kněží, ale také majitelé hospod na Pustevnách i přímo na Radhošti. „Mysleli jsem, že bude sezona ztracena, ale lidí je tady jak o pouti," pochvaluje si provozní Maměnky. „Asi sa dám na modlení, evidentně to funguje," usmívá se při pohledu na plnou restauraci.