„Momentálně provádíme revizi vleků, promazávání a seřizování,“ přiblížil Josef Vaníček z resortu Rališka v Horní Bečvě. Pečlivě kontrolují také sedačkovou lanovku. „Tu každý měsíc. Těsně před začátkem sezony provedeme ještě generální kontrolu,“ prozradil.

Co se týče novinek či ceny vstupného, zůstane vše při starém. „Letos žádné velké změny nechystáme. Pořád pokračujeme ve stavbě multifunkční budovy za deset milionů korun, ve které bude restaurace, sociální zařízení, servis a půjčovna,“ uvedl Vaníček a dodal, že budovy se návštěvníci dočkají už příští rok.

Přípravy na nadcházející sezonu jsou v plném proudu také ve Ski areálu u Sachovy studánky. Jeho provozovatelé by letos chtěli přilákat více rodin s dětmi. Proto se rozhodli zrekonstruovat terasu u lyžařské školy a tím vybudovat zázemí pro nejmenší. „Jde nám o to, aby rodiče měli kde odložit své děti, když si chtějí zalyžovat,“ uvedl Antonín Tovaryš, jednatel areálu. Na terase tak vznikne nafukovací stan, kde se o děti budou starat hostesky.

Během několika let také chtějí zapracovat na technologii zasněžování. „Pomalu vyměňujeme sněhové kanony a připravujeme projekt na obnovu zasněžování, abychom mohli zasněžovat už při vyšších teplotách. S tím také bude souviset oprava systému čerpadel,“ vysvětlil jednatel s tím, že letos koupili další dvě nová sněhová děla.

Ve ski areálu Karolinka se na sezonu připravují celé léto, teď finišují. „Dokončujeme stavbu nového vleku poma o délce 200 metrů, který bude zhruba v půlce svahu. V tom místě postavíme také zábavnou trať. Pro úpravy sjezdovky včetně snowparku použijeme letos fungl novou speciální rolbu,“ popsal chystané změny provozovatel Marek Cimala.

Pro provozovatele lyžařského areálu Resort Valachy už by mohlo začít mrznout. Všechny revize i údržby jsou u konce. „Na sjezdovku u Horalu jsme zakoupili novou techniku, která dokáže zasněžit svah třikrát rychleji,“ informovala mluvčí resortu Martina Žáčková.

U Razuly připravují letos pro lyžaře změny v oblasti stravování. „Bistro Razula nabídne nově širší nabídku tradičních a zdravých jídel. Co se týká techniky pro úpravu svahů, jsme vybavení dostatečně,“ doplnila Žáčková s tím, že třetí sjezdovka resortu na Galíku pojede jen při dobrých přírodních podmínkách.

O ty nemají strach na vrcholu Soláně. Tento týden se dočkají servisu lana a technici připravují vleky. „Stále probíhají jednání, ale možná se letos dočkáme i nových turniketů,“ prozradila provozní hotelu Soláň Marcela Dorňáková. Jinak zůstane na Soláni vše při starém včetně oblíbené lyžařské školy pro nejmenší, která se vloni osvědčila. „Očekáváme tuhou zimu, věřím, že se sezona vydaří a užijí si ji nejen nejmenší lyžaři,“ uzavřela Dorňáková.