Ve Velkých Karlovicích se na víkend těší. „Ochlazení nám velmi pomohlo. Povedlo se opravit sjezdovku Razula, na níž plánujeme zpřístupnit dalších sto metrů," uvedla za provozovatele Martina Žáčková. Dodala, že fungovat by měl o víkendu i vlek vedle Hotelu Horal.

V provozu je také další karlovické středisko Synot Kyčerka, kde jedou dva dětské vleky. V sobotu se chystá znovu otevřít i areál na Kohútce. „Zasněžujeme naplno, mohlo by jet asi 40 procent střediska," odhadl provozovatel Miroslav Maczko pro ČTK.

Lyžovat by se mělo i v Horní Bečvě na Rališce. „Dosněžujeme hlavní sjezdovku, kde pojede sedačková lanovka," popsal provozovatel Josef Vaníček.

Další hornobečvovské středisko U Sachovy studánky má napilno. Hostí školní kurzy. „Objevují se ale i rodiny s dětmi a další lyžaři. Začíná se to zlepšovat," pochvaloval si majitel areálu v Horní Bečvě Antonín Tovaryš.

Sjezdovky v areálu Troják začali zasněžovat už v úterý. „Vleky spustíme v sobotu ráno. Doufáme, že se nic nepokazí, ale předpověď počasí je zatím velmi dobrá," pochvaloval si vlekař Jakub Juračka.

Náhlé mrazy však nezpřístupní všechny sjezdovky. Zastavené budou vleky na Soláni. „Budeme rádi, když stihneme sjezdovky připravit na pondělí. Brzdí nás komplikace s vodou," informoval provozovatel střediska Soláň sedlo Roman Křenek. Podle slov zaměstnankyně Jitky Kovářové se bude lyžovat až od příštího týdne i v areálu Soláň vrchol.

Pár dnů si musí počkat i provozovatelé vleku na Vsackém Cábu. „Zasněžování si nemůžeme dovolit. Na to je naše středisko příliš malé," postěžoval si majitel Igor Levč.

Na další sníh čekají i běžkaři. Situace ale zatím nevypadá růžově. Sněhu napadlo do pěti centimetrů. Aby byla běžkařská trať kvalitní, je potřeba ještě dalších pět až šest centimetrů. (bak)