Největšího úspěchu dosáhla cukrářka Markéta Poláštíková, která se svými zdobenými perníky získala zlatou medaili. „Ztvárnila jsem příchod Konstantina a Metoděje na Velkou Moravu. Pracovala jsem podle různých předloh a fotek," svěřila se Poláštíková.

V perníkové podobě připravila například repliky medailí, které k letošnímu výročí příchodu věrozvěstů vyrazila česká mincovna ze zlata či dřevěný kaple na Radhošti. „Na kostele jsou k vidění motivy od malíře Hartingera, který nám k jejich použití dal svolení," prozradila učitelka odborných předmětů Jaroslava Londová.

V současné době vedení školy domlouvá s arcibiskupem Janem Graubnerem vystavení perníků u případné návštěvy papeže na Velehradě. „Starosta Velehradu už zájem o prezentaci díla projevil," doplnil ředitel Střední odborné školy Josefa Sousedíka ve Vsetíně Josef Slovák.

Úspěšná byla také Andrea Nálezová z Valašských Klobouk. Za své dorty získala stříbrnou medaili.

Bronzová pak skončila Tereza Piastková z Francovy Lhoty.

Posledním oceněným je Václav Mužíkovský. V carvingu, vyřezávání do zeleniny a ovoce, získal stříbrnou medaili. „Vyřezával například do celeru. Dokonce i mistr světa v carvingu Luděk Procházka uvedl, že takový talent neviděl už řadu let," pochválila svého svěřence odborná instruktorka Hana Mišunová.