Všech devět vleků spustí na sobotu a neděli ve skiareálu Synot – Kyčerka ve Velkých Karlovicích. „Podmínky pro lyžování jsou dobré. Na sjezdovkách máme mezi třiceti a sedmdesáti centimetry sněhu,“ uvedla Andrea Matyščáková z areálu Kyčerka. Připomněla, že v sobotu, a také v úterý a ve čtvrtek, nabízí skiareál také večerní lyžování.

Pohodové lyžování slibují o víkendu také provozovatelé skiareálu Búřov ve Valašské Bystřici. „Na sjezdovce máme až jeden a půl metru sněhu. V provozu budou oba dva vleky,“ hlásil z Búřova Milan Krivos.

V Karolince je v provozu celá kilometrová sjezdovka v tamním areálu, otevřený je také snowpark. „Výška sněhu se pohybuje kolem sedmdesáti centimetrů, průběžně zasněžujeme a připravujeme se na hlášené oteplení,“ nechal se slyšet Jan Dudek ze Skiareálu Karolinka.

Pro milovníky lyžování měl ale také jednu méně potěšující zprávu. „V sobotu a neděli bude hlavní sjezdovka v Karolince od devíti do šestnácti hodin uzavřená. Uskuteční se zde druhý ročník republikového lyžařského závodu žactva,“ vysvětlil Dudek.

O sobotní večerní lyžování ale lidé nepřijdou. „Bude od půl šesté. Mimo to se bude celý víkend bez omezení lyžovat také v našich dalších dvou areálech na Soláni,“ připomněl Dudek.

Padesát až sto dvacet centimetrů. To je výška sněhové pokrývky, kterou najdou lyžaři na sjezdovkách v zimním středisku U Sachovy studánky v Horní Bečvě. Mimo sjezdovky leží asi třicet centimetrů přírodního sněhu.

Dva vleky jsou v provozu také v lyžařském areálu Jasenka ve Vsetíně, který je o víkendu otevřený od devíti hodin ráno až do jednadvaceti hodin večer. Dostatek sněhu pro lyžování naleznou lidé také u Horské chaty Vsacký Cáb.

Horší jsou v těchto dnech podmínky pro milovníky běžeckého lyžování. Na hřebeni Vsetínských vrchů leží do pětadvacet centimetrů sněhu, což nedává možnost trasu upravit rolbou. „Běžkaři s tím musejí počítat. Mimo to v těchto dnech fouká velmi silný vítr. Hřebenovka se ale jít dá,“ informoval ve čtvrtek Igor Levč z horské chaty na Vsackém Cábu.

Lepší podmínky než na hřebenové trase budou mít podle jeho slov běžkaři na otevřených svážných cestách. „Sjízdná je například trasa z Dušné na Cáb a okruhy kolem Cábu, okruhy na Soláni či ve Velkých Karlovicích nebo z Pusteven na Martinák,“ uvedl Levč.