Hrálo se na čtyři kola a každý účastník musel v jednom kole složit vklad ve výši sto korun.
„Kromě domácích dorazili i hráči z Rožnova, Horní Bečvy a jeden dokonce z Kroměříže,“ přiblížil Marcel Pernický, jeden z organizátorů soutěže. Taroky mají ve Vidči velkou tradici a mnoho vyznavačů.

Osmadvacet karbaníků se v sobotu utkalo v restauraci U Hanáčků ve Vidči.

Ve stejnou dobu se karty hrály i v meziříčské restauraci U Oprchala

„Mariáš se u nás příliš neuchytil, ale i hodně mariášníků hraje taroky, které jsou o něco složitější,“ přiblížil Pernický.
Mezi nejzkušenější videčské hráče patří sedmašedesátiletý Čeněk Vávra.

„Poprvé jsem taroky hrál na vojně, byly to karty s ženskými akty a hra se mi tenkrát moc zalíbila,“ bavil a zároveň rozptyloval své protihráče vtipnými hláškami.

Že taroky představují vášeň na celý život, potvrdila i účast nejstaršího účastníka turnaje. Byl jím Vladimír Nerad, který v březnu oslaví čtyřiaosmdesát let, přesto ho od třetího místa dělila pouhá jediná koruna.

Celkovým vítězem sobotního videčského turnaje se stal Josef Heryán s celkovým ziskem 148 korun.
Druhé místo obsadil Bronislav Jurča a na třetí příčku se sedmdesáti korunami dosáhl Antonín Švarc.
„Specialitou tohoto turnaje bylo vyhlášení nejlepšího tarokáře loňského roku. Stal se jím Jiří Vojkůvka z Vidče,“ doplnil Marcel Pernický.

Ve stejnou dobu se karetní turnaj uskutečnil i ve Valašském Meziříčí v restauraci U Oprchala.
Klání v trojkovém mariáši monitoroval mluvčí města Josef Beneš. „Vítězem se stal Josef Třetina. Hrálo se sice jen o padesátníky, ale své soupeře dokázal obehrát o tři sta čtyřicet dvě koruny,“ informoval Beneš s tím, že obhájce loňského prvenství Jiří Kostelný skončil v konkurenci osmnácti hráčů osmý.