Prostranství před zimním stadionem Na Lapači, na travnatých plochách, antukových hřištích i ve víceúčelových sportovních halách zaplnili v pátek sportovci. Ukázky činnosti vsetínských sportovních klubů a kroužků si vyzkoušeli děti i dospělí, kteří mohli své ratolesti do zvoleného oddílu rovnou přihlásit.

Zájem byl velký

Den sportu přilákal už dopoledne desítky dětí ze školek a škol.

„Na prvním ročníku byl zájem veliký. Myslím, že můžeme být všichni spokojení,“ zhodnotila Martina Hromadová, zastupující ředitelka střediska volného času Alcedo, které po celý páteční den prezentovalo kroužky a oddíly plavání, rope skippingu, trampolínového skákání, golfu, skateboardingu i bojových umění.

Valašské Meziříčí hostilo 4. ročník Srazu elektromobilů na Valašsku. K vidění bylo na pět desítek automobilů, elektrokola a dětské motocykly na elektrický pohon a také elektrobus; sobota 28. srpna 2021
Příznivci elektromobilů obsadili náměstí v Meziříčí. Podívejte se

Gymnasté i hasiči

Součástí sportovního odpoledne byly ukázky sportovních gymnastů, mladí hasiči z SDH Rokytnice předvedli požární útok, zájemci z řad veřejnosti si mohli zastřílet z biatlonové pušky, ti odvážnější vylézt za jištění na vzrostlý strom či zažít dobrodružství průchodem adrenalinové trasy v korytě potoka při roklingu.

Motivace mladých

„Pandemie koronaviru v uplynulých měsících na dlouhou dobu výrazně omezila možnosti sportování. To má neblahý vliv na zdraví nás všech a zejména v případě dětí i na jejich správný vývoj. Přišli jsme s nápadem motivovat děti a mládež k pohybu a současně podpořit místní sportovní organizace a představit nabídku jejich aktivit na Vsetíně. Spoustu jsem si sám vyzkoušel, myslím, že se Den sportu vydařil,“ zhodnotil místostarosta Vsetína Tomáš Pifka.