Brněnské strážníky na elektrické autíčko upozornil dospělý řidič jedoucí stejným směrem. U Lamborghini ihned zastavil, vytočil 156 a groteskní a nebezpečný výjev popsal městským policistům. „Trvalo jen chvilku, než na silnici dorazila i hlídka. Služební vozidlo standardních rozměrů odstavili strážníci tak, aby dětem poskytlo ochranu před provozem. Rozsvítili majáky a vydali se zjistit, co přivedlo dva malé dobrodruhy na frekventované místo,“ popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Z pisárecké vozovny v Brně vyjíždí každý všední den přes sedmdesát tramvají, o víkendech padesát.
Sedmdesátka šalin do ulic Brna: podívejte se na ranní cvrkot ve vozovně Pisárky

Jeden z chlapců nejprve poplakával, za okamžik už si však s hlídkou městské policie oba bezstarostně vykládali. „Přispěl k tomu kamarádský přístup strážníků, kteří si od dětí ochotně nechali předvést i to, jak se odklápí kapota, a prohlédli si dvě uložené baterie. Chlapci se holedbali, že autíčko může jet až tři sta kilometrů v hodině, a navrhovali, že vycouvají zpátky na sídliště. Odtud prý totiž nedopatřením špatně odbočili,“ pokračoval mluvčí.

Zatímco se strážníci starali o bezpečnost dětí, republikoví policisté vyhledali a přivezli jejich rodiče. „Hlídka městské policie se jim potom postarala o doprovod a bezpečné opuštění Staré dálnice nejbližším výjezdem,“ doplnil Ghanem.