„Je mi to trochu líto, mám s ní spojeno spoustu zážitků, když jsem do Vsetína jezdil na studia,“ řekl nostalgicky postarší muž z Horního Lidče.

Lidé se tísnili vedle sebe a horké letní počasí způsobilo kolaps jedné z přihlížejících žen. Na místo musela dorazit i záchranka, která si proklestila cestu davem.

Valašské Meziříčí chce zdanit velké obchodní řetězce. Ty návrh nechtějí komentovat.
Meziříčí chce zdanit velké obchodní řetězce. Ty návrh nechtějí komentovat

Většina obyvatel byla zvědavá na samotnou demolici.

„Hlavně se těším na nové nádraží. Konečně bude ve městě něco hezkého. Je tady spousta míst, která by si rekonstrukci zasloužila,“ podotkla mladá černovláska s kočárkem.

Nového terminálu se obyvatelé dočkají už na jaře příštího roku.

Stávající nádraží bylo zastaralé

„Dosavadní podoba vsetínské stanice neodpovídala jejímu významu, který má nejen v regionální, ale také v dálkové železniční dopravě. Přitom zde zastavují i mezinárodní vlaky EuroCity z Prahy na Slovensko. Proto je dobře, že už brzy nabídne cestujícím veškerý potřebný komfort,“ řekl ministr dopravy Martin Kupka.

Původní nádražní budova stojí ve Vsetíně od roku 1885, kdy bylo město spojeno s vnitrozemím železnicí. Postupem let sice doznala změn a byla rozšířena, její nejstarší část ale zůstala.

„Nádražní budova ve Vsetíně uvolní v nejbližších dnech místo modernizované stanici. Aktuálně už ji cestující nevyužívají, pokladny a čekárnu včetně sociálního zázemí jsme přestěhovali do náhradních prostor na nedalekém parkovišti. Několikaměsíční provizorní opatření cestujícím brzo vynahradí moderní terminál, který se otevře v březnu příštího roku,“ popsal generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Ředitel MP Vsetín Patrik Pecina.
Rizikové lokality ve Vsetíně? Hlavně centrum, říká ředitel městské policie

Práce na rekonstrukci kolejiště budou hotové ještě letos v prosinci, současně se dokončí také nové druhé nástupiště a dostaví se nádražní podchod. Práce pokračují i v dalších částech rozhlehlé stanice.

V lednu se zrušil přejezd v ulici U Křivačkárny a od března se zde mohly rozběhnout práce na podchodu, který nahradí i přechod ve Štěpánské ulici. Mezi těmito ulicemi se proto staví nová silnice s mostem přes potok Rokytenku, která bude sloužit jak autům, tak chodcům. Kompletní dokončení se předpokládá v červnu příštího roku, následně se zruší přechod ve Štěpánské ulici.

Na přestavbu železniční stanice, navazují investiční aktivity města v přednádraží a zanádraží.

„V přednádražním prostoru se rozběhla první etapa prací, jejichž hlavním bodem bude stavba podchodu pod Nádražní ulicí mezi dopravním terminálem a Smetanovou obchodní galerií. Ten naváže na podchod budovaný Správou železnic pod železniční tratí,“ dodal starosta Čunek.