„Noční teploty se dostaly na mínus čtyři stupně a mohli jsme tak ihned spustit sněžná děla a pokračovat i ráno. Zasněžování bude pokračovat také o víkendu,“ řekl šéf Ski areálu Razula Lukáš Hajko.

Sezonu by tady rádi zahájili 15. prosince, kdy očekávají první lyžařské kurzy pro školáky z regionu. „Navíc se na lyžování těší i hosté vánočních a silvestrovských pobytů,“ dodal Hajko.

Skialpinisti mají na Razule volno

Sjezdovka Razula, která je také součástí Resortu Valachy, v provozu nebude, mohou ji ale využít skialpinisté, stejně jako v minulé sezoně. 

Na rodinné sjezdovce Horal jsou soustředěny veškeré doprovodné služby včetně lyžařské školy nebo snowtubing, využívají ji především rodiny s dětmi nebo začátečníci.

Sníh pocukroval kopce na Valašsku. V Karlovicích stavěli i sněhuláky.
VIDEO: Sníh pocukroval kopce na Valašsku. V Karlovicích stavěli i sněhuláky

Jeden skipas pro šest areálů

I letos budou dostupné skipasy Skiregionu Valašsko, který zahrnuje lyžování v šesti předních skiareálech Beskyd a Valašska včetně Bílé nebo Kohútky.

V rámci zimních pobytů Resort Valachy poskytne ubytovaným hostům slevu 20 procent na skipasy Skiregionu Valašsko.

Silvestr téměř vyprodaný, prodávají se pobyty na jarní prázdniny

„Aktuálně probíhá prodej zimních pobytů, už se začínají plnit termíny hlavně v době brněnských a zlínských jarních prázdnin. Zájem se vždy zvyšuje s příchodem zimního počasí. Máme ještě volná místa na vánoční pobyty, termíny od 26. prosince do Silvestra jsou prakticky vyprodané,“ doplnil Tomáš Blabla, generální ředitel Resortu Valachy.

Perníčky pečou na vsetínské SOŠ Josefa Sousedíka celý rok, objednávky na vánoční cukroví mají plné už v září.
Perníčky pečou vsetínští cukráři celý rok, objednávky na Vánoce jsou plné v září

To, že Silvestr na horách už zájemci asi nestihnou, potvrzuje i recepční z Hotelu Duo na Horní Bečvě: „Termín už máme kompletně vyprodaný.“

Několik míst na vánoční a Silvestrovské pobyty jsou ještě v Trojanoviccíh ve wellness hotelu Troyer. Ještě minulý týden měl hotel v tomto termínu obsazené dvě třetiny kapacity. Manažerka hotelu Mária Kociánová předpokládá, že do Vánoc budou mít jako každý rok pobyty vyprodané.