„Provoz vleku na naší sjezdovce Horal jsme sice museli ukončit už v závěru února, nechceme ale děti ochudit o jejich oblíbenou akci k ukončení sezóny – Maškarní lyžovačku,“ říká šéf Lyžařské školy Razulák Jakub Neubauer.

Tradiční „taškařici“ proto organizátoři letos přejmenovali na Maškarní (ne)lyžovačku a upravili její program s ohledem na aktuální situaci.

„Lyžování a zábavu na sněhu nahradíme aktivitami na terase hotelu Horal. Pro děti máme připravené hry a soutěž o nejlepší masky. Všichni si taky mohou naposledy zařádit na zbytcích sněhu, které nám na svahu ještě zůstaly. Na sáňky či boby se ještě sníh najde,“ láká Jakub Neubauer.

V Karolince (na snímku) i Velkých Karlovicích se přehoupli rovnou do jara. Turisté místo lyží berou kola.
Ve Velkých Karlovicích už vkročili do jara. Turisté místo lyží berou jízdní kola

Registrace účastníků do Maškarní (ne)lyžovačky je v sobotu 9. března od 9 do 10 hodin na terase hotelu Horal na vrcholu sjezdovky Horal. Program s hrami a soutěží o nejlepší masky začne v 10 hodin.

Občerstvit se návštěvníci mohou ve Valašské hospůdce hotelu Horalu, kde kuchaři chystají na tento den rodinné menu. Při příznivém počasí bude občerstvení i na terase.

„Lyžařská sezóna byla letos kvůli teplému počasí extrémně krátká. Přestože v jiných letech se touto dobou ještě lyžovalo, teď už měníme lyže za turistické boty a kola,“ říká Jakub Neubauer.

Dušičkový den pro celou rodinu. Tržiště Pod Kaštany.
Kam o víkendu? Za Krestou na Czech Drive, Markétou Irglovou nebo farmářské trhy

Počasí vybízí k výletům do probouzející se jarní přírody. „V současné době už jsou schůdné dvě naše dětské trasy – Kulíškova naučná stezka u Horalu a Stezka valašských strašidýlek nad hotelem Lanterna, během března je budeme ještě postupně vylepšovat,“ nabízí možnosti Neubauer.

Ubytovaným hostům v Resortu Valachy půjčí hole na nordic walking, v druhé polovině března plánují otevření půjčovny elektrokol. „Chystáme také pestrý program na Velikonoce, návštěvníci se mohou těšit na ukázky lidových tradic, kurzy pečení mazanců a frgálů, posezení u cimbálu a další,“ dodal Neubauer.